Kontakt
Ogłoszenia
Pracownicy
WSO i Statut
Plan lekcji
Podręczniki
Konsultacje
Pluszowy kącik
Logopeda


25 czerwca 2010 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego nie dla wszystkich było rozstaniem jedynie na dwa miesiące. Osiemnastoosobowa grupa uczniów klasy szóstej, prezentując krótki przekrój swego siedmioletniego pobytu w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej, pożegnała na zawsze mury szkolne, nauczycieli, pracowników, młodsze koleżanki i kolegów, by, zdobywszy do tego prawo, rozpocząć kolejny etap edukacji w gimnazjum. Było to niezwykle wzruszające pożegnanie. Podczas uroczystości, które w tym roku odbyły się przed szkołą, zostały wręczone świadectwa i pamiątki dla najlepszych uczniów. Po raz drugi w historii szkoły zostały wręczone stypendia dla uczniów kończących szkołę podstawową. Otrzymały je uczennice, które w ciągu trzech lat edukacji uzyskały najwyższe wyniki w nauce oraz osiągały sukcesy, dzięki którym przyczyniły się do promowania Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej. Tymi uczennicami były: Jola Kupis (stypendium I stopnia), Linda Nooitgedagt (stypendium II stopnia), Ola Dzedzej i Donata Wińska (stypendia III stopnia).

23 czerwca 2010 r.
Kolejna grupa uczniów dotarła do kresu szkoły podstawowej. Ostatni bal, który był wstępem do uroczystości kończących naukę w szkole podstawowej rozpoczęli szóstoklasiści "polonezem" zatańczonym przed szkołą. Było to niezwykłe przeżycie zarówno dla "tancerzy", jak i dla widzów - rodziców i nauczycieli, którzy przybyli na tę imprezę. W atmosferze zabawy, przy towarzyszącej jej muzyce czas upłynął bardzo szybko. Tuż po godzinie 20- tej i goście, i uczestnicy balu rozeszli się do domów.

23 czerwca 2010 r.
Oryginalne podsumowanie pracy w roku szkolnym 2009/ 2010 zrobiły panie z przedszkola: Klaudia Juchnowicz- Kościelniak i Iwona Kownacka. Obie panie zorganizowały bowiem integracyjne spotkanie przy ognisku. Zabawy, w których wzięli udział rodzice ze swoimi dziećmi wszystkim przysporzyły wiele radości, a samodzielnie upieczone nad płomieniami ogniska kiełbaski, smakowały wyśmienicie.

15 czerwca 2010 r.
Uczniowie młodszych klas naszej szkoły (0, I, II, III) podczas jednodniowej wycieczki zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku. Wrażenia wyniesione z tego miejsca na długo pozostaną w ich pamięci. Stało się to za sprawą podziemnego gnoma, "tunelu śmierci" skarbca pełnego bogactw i wodospadu, który tkwił głęboko pod ziemią. Przebywając w warunkach podobnych do tych sprzed lat, dzieci uzyskały wiedzę dotyczącą wydobywania cennego kruszcu i na "własnej skórze" doświadczyły trudów górniczej pracy. Organizatorką wycieczki była pani Klaudia Juchnowicz- Kościelniak, a pomocą w opiece nad małymi wycieczkowiczami służyły panie: Renata Starula, Elżbieta Szymanowicz i Agnieszka Franiszyn.

12 czerwca 2010 r.
Wiedzę geograficzną najlepiej jest zdobywać praktycznie. Doskonałym ku temu sposobem jest wspólny wyjazd. W tym roku, podczas trzydniowej wycieczki, trzydziestodziewięcioosobowa grupa wędrowała "szlakiem ginących zawodów", zdobywała Szczeliniec, przeciskała się krętymi korytarzami Błędnych Skałek, zwiedzała muzeum zabawek, podziwiała ruchomą szopkę. W trzecim dniu, po pobycie w podziemiach kopalni złota, amatorzy sportów ekstremalnych mogli przebyć nadziemny szlak wytyczony w parku linowym. Podczas takich wyjazdów każdy może, znaleźć coś interesującego dla siebie. Wycieczkę do Dusznik Zdroju, Kudowy Zdroju, Wambierzyc i Złotego Stoku za pomocą biura podróży "Geoda" zorganizowała pani Ania Wojda przy aktywnej pomocy pani Joli Kupis. Opieką wspomogła obie panie, pani Klaudia Juchnowicz- Kościelniak.

11 maja 2010 r.
Młodsi uczniowie też mogą walczyć o miano super klasy we Wiosennym Turnieju Klas. To spotkanie, podobnie, jak w przypadku starszych uczniów odbyło się nieco później niż zwykle. Różnorodność konkurencji i zadań do wykonania spowodowała, że każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Ocenie podlegało prawidłowe wykonanie zadań sprawnościowych, zręcznościowych i zadań wymagających posiadania wiedzy z różnych dziedzin życia. Największą liczbę głosów i I miejsce zdobyli drugoklasiści. II miejsce zajęli uczniowie z klasy trzeciej, a III miejsce - uczniowie z klasy pierwszej. O pozycjach na podium zdecydowało jury, które tworzyli uczniowie: Kalina Bienias z klasy czwartej, Martyna Woźniak z klasy piątej oraz chłopcy z klasy szóstej - Damian Stępień i Adam Franiczek. Po wręczeniu zwycięzcom nagród zostały też wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego po hasłem tegorocznego programu profilaktycznego - "Dobre wybory, dobre życie". W tym konkursie bezkonkurencyjna była Ola Reczyńska z klasy trzeciej, która zajęła I miejsce. Pozostali uczestnicy, za udział otrzymali nagrody pocieszenia. Byli to: Magda Lesiak i Nina Pachciarek z klasy drugiej oraz Natalia Nowak z klasy trzeciej i Klaudia Kostecka z klasy drugiej. Spotkanie przygotowała pani Beata Wróblewska.

11 maja 2010 r.
Coroczny konkurs przyrodniczy "Chcę być zdrowy", który odbywa się w Szkole Podstawowej w Krynicznie zakończył się dla trójki reprezentującej naszą szkołę: Oli Turowskiej z klasy V, Dominika Wieleby z klasy IV i Rafała Kowala z klasy VI zdobyciem III miejsca. Wprawdzie z zadań podstawowych konkursu grupa z Wiszni Małej była jedną z najlepszych, to po konkurencjach o zabarwieniu sportowym, punktacja uległa zmianie. No cóż, picie soku z marchwi na czas nie należy do naszych najmocniejszych stron. Zespół do reprezentowania SP w Wiszni Małej podczas konkursu przygotowała pani Agnieszka Maksimow.

11 maja 2010 r.
Ciężka praca koła teatralnego Anfang zaowocowała po raz kolejny. Tym razem podczas prezentacji na XII Dolnośląskim Przeglądzie Małych Form teatralnych "F- ART", który odbył się w Kłodzku. Dziewiętnastoosobowa grupa młodych aktorów: Linda Nooitgedagt, Jola Kupis, Ola Dzedzej, Sara Nooitgedagt, Dominik Tkacz, Ada Wiech, Michał Czyż, Patrycja Bielicka, Inga Aptazy, Donata Wińska, Kamila Jańska, Natalia Kośnicka, Kasia Moczulska, Karolina Zawadzka, Natalia Wojniusz, Patrycja Kasprzyk, Klaudia Pęczek, Karolina Pęczek, Małgosia Idziak występując na scenie kłodzkiego ośrodka kultury ze swoim spektaklem "Decyduj" wywalczyła II miejsce. Wiszniowscy aktorzy zdobyli jeszcze jedną nagrodę. Było to pierwsze miejsce przyznane przez jury młodzieżowe. Opiekę artystyczną nad grupą sprawują panie: Jolanta Kupis i Anna Wojda.

23 kwietnia 2010 r.
W Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas III - "Wesołe myślenie" wzięło udział troje uczniów: Natalia Nowak, Elżbieta Dąbrowska i Marcin Dąbrowski. W tych zmaganiach, zajmując II miejsce, najlepiej poradził sobie Marcin Dąbrowski.

21 kwietnia 2010 r.
Wiosenny Turniej Klas odbył się w tym roku miesiąc później niż zwykle. W programie były przewidziane konkurencje dla każdego: sportowe, zręcznościowe i sprawdzian wiedzy ogólnej. Po szybkim i prawidłowym wykonaniu zadań turniejowych wyłoniono laureatów. Zostali nimi uczniowie klasy szóstej. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy czwartej, a trzecie - uczniowie klasy piątej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury złożone z rodziców: pani Beaty Wińskiej, pani Anny Moczulskiej i pani Małgorzaty Zawadzkiej. Na zakończenie spotkania zostały podane również wyniki konkursu plastycznego promującego właściwe wybory. W tej konkurencji zwyciężyła trzyosobowa grupa dziewcząt z klasy szóstej - Patrycja Bielicka, Aleksandra Dzedzej i Jolanta Kupis. II miejsce zajęły dziewczęta, również z klasy szóstej - Emilia Lesiak, Natalia Wawrzykowską i Donata Wińska. III miejsce zajęły: Sara Larysz z klasy piątej, Karolina Pęczek i Klaudia Pęczek z klasy czwartej. Były też wyróżnienia. Otrzymały je: Patrycja Kasprzyk, Izabela Śliz z klasy czwartej oraz Adrianna Wiech z klasy szóstej. Poza wymienionymi uczestniczkami w konkursie wzięły udział: Kamila Jańska, Karolina Krawczyńska, Dominika Stępień i Karolina Zawadzka z klasy czwartej. Spotkanie przygotowała pani Beata Wróblewska przy pomocy pani Jolanty Kupis.

15 kwietnia 2010 r.
W Gminnym Konkursie Ortograficznym Klas Trzecich "Złote Pióro 2010" z naszej szkoły wzięło udział troje uczniów: Elżbieta Dąbrowska, Marcin Dąbrowski i Natalia Nowak. Dyktando, będące zadaniem konkursowym, najlepiej napisała Natalia Nowak i zajęła I miejsce. O trzy punkty mniej od Natalii uzyskał Marcin Dąbrowski, który zajął II miejsce.

13 kwietnia 2010 r.
Zadania w teście mitologicznym nie należą do najprostszych. Dwoje uczniów klasy piątej: Sara Larysz i Paweł Marek wykonując je najlepiej w etapie szkolnym, zdobyli prawo do reprezentowania naszej szkoły w Gminnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Strzeszowie. Niestety, mimo ogromnych starań, Sara i Paweł nie zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

10 kwietnia 2010 r.
10 kwietnia 2010 r. Polska zatrzymała się. Czas przestał mijać w normalnym tempie, a jedyne co biegło normalnie, to myśli, w których doszukiwaliśmy się sensu katastrofy samolotu przewożącego na swym pokładzie 96 osób. Wszyscy pasażerowie, a wśród nich Prezydent Polski - Lech Kaczyński, zginęli. Celem podróży naszych rodaków była Rosja, gdzie w imieniu wszystkich Polaków Prezydent Polski z grupą osób będących przedstawicielami różnych ugrupowań politycznych i wyznawcami różnych religii pragnęli złożyć hołd Polakom zamordowanym w czasie II wojny światowej...

26 marca 2010 r.
W ramach Festiwalu Bajkopisarzy "Piernikowa Chata", jury spośród 68 prac, wybrało dziesięciu laureatów. Wśród wybranych znalazła się autorka baśni pt. "Uwierz" - Jolanta Kupis, uczennica szóstej klasy. Dziesięć najpiękniejszych baśni tegorocznego konkursu można było usłyszeć w formie prezentacji scenicznych podczas Uroczystej Gali, która odbyła się 26 marca 2010 r.

9 marca 2010 r.
Prawdziwą niespodziankę sprawili nam nasi rówieśnicy, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego i, wziąwszy pod uwagę ilość wszystkich uczestników, zajęli w nim bardzo wysokie miejsca. Z klasy IV, gdzie wszystkich piszących z całej Polski było 1660, zadania najlepiej napisała Sara Nooitgedagt. W klasyfikacji ogólnej klas czwartych zajęła 12. miejsce. Pozostali czwartoklasiści również zajęli wysokie pozycje: * Małgorzata Idziak - 14. miejsce; * Karolina Zawadzka - 21. miejsce; * Natalia Kośnicka - 26. miejsce; * Patrycja Kasprzyk - 28. miejsce; * Inga Aptazy - 30. miejsce; * Michał Czyż - 41. miejsce. Z klasy piątej, przy ogólnej liczbie wszystkich piszących 1844, z naszej szkoły z zadaniami dla tej grupy wiekowej, najlepiej poradził sobie Sławek Trzeciak. W klasyfikacji ogólnej zajął 26. miejsce. Pozostali piątoklasiści zajęli następujące miejsca: * Paweł Marek - 32. miejsce; * Sara Larysz - 34. miejsce; * Justyna Dziczek - 37. miejsce. Z klasy VI, przy ogólnej liczbie piszących 1794 najlepiej zadania wykonała Linda Nooitgedagt zajmując 16. miejsce. Pozostali uczestnicy zajęli następujące miejsca: * Jolanta Kupis - 21. miejsce; * Rafał Kowal - 22. miejsce; * Donata Wińska - 23. miejsce; * Aleksandra Dzedzej - 32. miejsce; * Katarzyna Moczulska - 40. miejsce.

25 lutego 2010 r.
Już wkrótce uczniowie szóstej klasy skończą szkołę podstawową i staną przed wyborem gimnazjum. To trudna decyzja. Pan Michał Wołoszczuk - dyrektor Gimnazjum Publicznego w Szewcach, zaprosił uczniów klasy szóstej do swojej szkoły. Szóstoklasiści razem z wychowawczynią p. Jolantą Kupis, spędzili tam kilka godzin, w ciągu których poznali, głównie dobre strony szkoły. Te "wyjątkowe" informacje przekazali, swoim młodszym koleżankom i kolegom, uczniowie pierwszej klasy gimnazjum.

23 lutego 2010 r.
Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się z trzynastoletnim pisarzem - Adamem Serdyńskim., autorem książki Pt. "Przyjaciele z Breslau". Spotkanie, podczas którego nasz rówieśnik opowiadał o tym, jak powstała jego książka miała bardzo sympatyczny przebieg.

Luty 2010 r.
Zajęcia w szkole podczas ferii zimowych nie są dla nas nowością. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku mogliśmy aktywnie spędzić czas wolny od nauki. Tym razem, wspólnie z paniami: Anną Wojdą i Jolantą Kupis odbyliśmy wędrówkę po kontynentach bawiąc się i tańcząc tak, jak robią to nasi rówieśnicy w różnych miejscach kuli ziemskiej. Owocem naszych spotkań, oprócz świetnej zabawy, był pokaz tańców Świata zaprezentowany przez nas podczas balu karnawałowego dla dzieci w Piotrkowiczkach, dnia 6. lutego.

27 stycznia 2010 r.
Grupa dzielnych szóstoklasistek wywalczyła III miejsce w rozgrywkach mini piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych, które odbyły się w Zespole Szkół w Szewcach. Reprezentację naszej szkoły utworzyły: Patrycja Bielicka, Ola Dzedzej, Jola Kupis, Emilka Lesiak, Kasia Moczulska, Linda Nooitgedagt, Natalia Wawrzykowska, Ada Wiech i Donata Wińska, a do zawodów przygotowała dziewczęta pani Jolanta Lawrenz.

15 lutego 2010
Ta sympatyczna i zupełnie młoda, w naszej kulturze, tradycja jest chętnie podtrzymywana ze względu na charakter. Intencją jej jest bowiem wręczanie sobie miłych upominków, głównie w postaci słów umieszczanych na kartkach o nawie takiej, jak owa tradycja - walentynki. Tegoroczne kartki "walentynki", wykonane własnoręcznie przez członków grupy teatralnej pod kierunkiem pań: Jolanty Kupis i Anny Wojdy, zasiliły fundusz akcji charytatywnej "Chcę się uczyć", a ich sprzedażą zajęli się członkowie Samorządu Uczniowskiego kierowani przez panią Renatę Starulę.

31 stycznia 2010r.
Korzystając z zaproszenia Koła Gospodyń Wiejskich - organizatora wiejskiego opłatka zaprezentowaliśmy naszym rodzinom i znajomym spektakl pt. "Decyzja". Przy wypełnionej po brzegi sali zagraliśmy po raz kolejny. Owacje na stojąco, łzy wzruszenia u wielu widzów, słowa podziękowań, które otrzymaliśmy zrekompensowały nam trud, jaki włożyliśmy w przygotowanie przedstawienia. Nasze opiekunki, panie: Jola Kupis i Ania Wojda również otrzymały wiele podziękowań od widzów.

26 stycznia 2010 r.
Coroczny bal karnawałowy odbył się nie tylko w rytmie muzyki ale i super zabawy. Tańce przeplatane oryginalnymi konkurencjami wypełniły czas balu. Pani Klaudia Juchnowicz- Kościelniak przygotowała sporo konkursów, wśród których każdy mógł znaleźć "coś" dla siebie. Niesamowitym jednak przeżyciem dla uczestników balu był mecz klas 0, I, II, III i Pluszowego Kącika. Zdobywcą I miejsca została grupa składająca się z uczniów klasy II i przedszkolaków z Pluszowego Kącika.

18 stycznia 2010 r.
Dzień Babci i Dziadka należy do ważnych uroczystości organizowanych przez wychowawczynie przedszkola: panią Klaudię Juchnowicz- Kościelniak i Iwonę Kownacką. W tym roku, obok samodzielnie wykonanych przez przedszkolaków prezentów, Seniorzy otrzymali jeszcze jeden upominek. Było to przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Klaudię Juchnowicz- Kościelniak. Niejedna babcia i niejeden dziadek ze wzruszeniem przyglądali się efektom ciężkiej pracy wychowawczyń i maluchów.

16 stycznia 2010 r.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy Wisznia Mała odbyło się w świetlicy wiejskiej w Krynicznie. Wśród kilku propozycji artystycznych uatrakcyjniających imprezę znalazło się również nasze przedstawienie pt. "Decyzja", do zaprezentowania którego zostaliśmy zaproszeni przez p. Mariolę Blecharczyk - dyr. OKSiR w Wiszni Małej. Grupę aktorów biorących udział w spektaklu utworzyli: Patrycja Bielicka (taniec), Ola Dzedzej (diabeł Gumiak), Jola Kupis (diabeł Sito), Linda Nooitgedagt (diabeł Portek), Sara Nooitgedagt (diabeł Sączek), Ada Wiech (diabeł Waciak), Dominik Tkacz (diabeł Pantalon), Michał Czyż (mężczyzna), Inga Aptazy (biedak), Patrycja Kasprzyk (dyrektor fabryki czekolady), Karolina Pęczek (student I), Klaudia Pęczek (student II), Donata Wińska (narratorka, statystka), Kamila Jańska (narratorka, statystka), Natalia Wojniusz (narratorka, statystka), Natalia Kośnicka (narratorka, statystka), Kalina Bienias (śpiew, narratorka, statystka). Opiekę nad grupą teatralną sprawowały: Anna Wojda i Jolanta Kupis.

12 stycznia 2010 r.
Zadania związane z niesieniem pomocy potrzebującym to niezwykłe posłannictwo. Dzisiejsze spotkanie z o. Michałem pokazało nam, jak niewiele wiemy o ludzkich potrzebach związanych z codzienną egzystencją i jak mało wysiłku można włożyć, by tak wiele zrobić. Posiadając nieograniczone możliwości zdobywania różnych dóbr nie zawsze to doceniamy. Tak naprawdę, dopiero porównanie z sytuacją trudniejszą włącza nam światełko, które, chcemy w to wierzyć, z czasem rozbłyśnie mocniej.

5 stycznia 2010 r.
"Poezja bierze początek ze wzruszenia rozpamiętywanego w spokoju". W blasku choinkowych światełek i płonących świec, w atmosferze spokoju przebiegł kolejny Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez panie: Jolantę Kupis i Annę Wojdę. Uczestnicy, uczniowie pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Wisznia Mała, przedstawili swoje interpretacje wierszy. Repertuar prezentacji był niezwykle urozmaicony od dziecięcych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima po utwory poetyckie przeznaczone dla wyrafinowanych gustów wielbicieli poezji Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta czy Czesława Miłosza. Jury miało trudne zadanie, musiało bowiem, spośród trzydziestu dwojga młodych recytatorów, wybrać najlepszych. Wynik obrad komisji był dla nas bardzo korzystny. W grupie klas czwartych I miejsce zajęła Kalina Bienias; II miejsce Sara Nooitgedagt. W grupie klas szóstych I miejsce zajęła Jola Kupis, III miejsce Ola Dzedzej. Inga Aptazy z klasy czwartej i Linda Nooitgedagt z klasy szóstej otrzymały wyróżnienie.

22 grudnia 2009 r.
Boże Narodzenie w szkole to wyjątkowy dzień, w którym znikają koleżeńskie niesnaski, a ich miejsce zajmują zrozumienie i życzliwość, czas, gdy przy wtórze kolęd, w blasku świec, i choinkowych światełek spotykamy się, by złożyć sobie życzenia, dokonać nowych postanowień. Do tej chwili jesteśmy przygotowywani za pomocą osób i obrazów. Osoby te to nasze wychowawczynie, a obrazy to, m.in. przedstawienie. Tegoroczny spektakl świąteczny nosił nazwę "Decyzja". Jego twórczynie, panie: Jolanta Kupis i Anna Wojda chciały byśmy zdali sobie sprawę z tego, jak trudną sztuką jest dokonywanie wyborów. Po spektaklu zostały ogłoszone werdykty na: najciekawiej udekorowaną klasę, oryginalną ozdobę choinkową oraz świąteczne życzenia w języku angielskim. Najciekawiej udekorowali swoją klasę drugo- i piątoklasiści, najbardziej oryginalną ozdobę choinkową wykonała Natalia Kośnicka z klasy czwartej, a życzenia świąteczne wszystkie dostały wyróżnienie. Gratulacje laureatom złożyły organizatorki konkursów, panie: Renata Starula, Jolanta Kupis, Anna Wojda i Elżbieta Kikut.

18 grudnia 2009 r.
Podczas szkolnego etapu konkursu recytatorskiego uczennice: Inga Aptazy (IV), Kalina Bienias (IV), Małgosia Idziak (IV), Sara Nooitgedagt (IV), Sara Larysz (V), Ola Dzedzej (VI), Jola Kupis (VI), Linda Nooitgedagt (VI), Donata Wińska (VI) zakwalifikowały się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, którego termin został ustalony na 5 stycznia 2010 r. Dziewczynom serdeczne gratulacje złożyły organizatorki konkursu, panie: Anna Wojda i Jolanta Kupis.

5 grudnia 2009r.
Miłym dla nas upominkiem mikołajowm była możliwość udziału w wycieczce do Wrocławia. Głównym jej celem było obejrzenie Panoramy Racławickiej, wizyta w Muzeum Narodowym i oglądnięcie filmu o adekwatnym do uroczystości grudniowej tytule "Mikołajek". 40- osobowa wycieczka pod opieką pań: Anny Wojdy, Jolanty Kupis i Jolanty Lawrenz zwiedziała jeszcze wrocławski Rynek i Ostrów Tumski.

4 grudnia 2009r.
I tym razem tradycji stało się zadość. Mikołaj odwiedził szkołę, a my chcąc, by czuł się w niej jak u siebie domu włożyliśmy na siebie elementy garderoby w kolorze czerwonym: czapki, bluzy, kokardy i krawaty. W zabawie dzielnie nam towarzyszyły wychowawczynie dostosowując nakrycia głowy, do panującego, 4 grudnia, trendu w szkolnej modzie.

Grudzień 2009r
Dzieci w Polsce mają bogatą ofertę edukacyjną lecz nie zawsze to doceniają. Na co dzień zdają się nie dostrzegać możliwości jakie daje im wykształcenie, dopiero konfrontacja z sytuacją rówieśnika, któremu prawo do nauki jest z różnych powodów odebrane, uświadamia mu czym jest nauka i jej konsekwencje dla przyszłości każdego człowieka. "Chcę się uczyć" jest hasłem projektu szkoły podstawowej w Wiszni Małej, będącego elementem Misyjnego Programu Edukacyjnego "Dać Im nadzieję". Najważniejszym celem naszej akcji jest finansowe wsparcie dzieci - Heleny i Paula, mieszkańców Afryki, dzięki któremu będą one miały możliwość rozpocząć naukę. Nasze działania mają dodatkowy cel, by uczniowie w sposób świadomy usystematyzowali swoje wartości związane z nauką i zestawili swoje tak częste "musze się uczyć" z ich "pragnę się uczyć" Za realizację projektu w szkole są odpowiedzialne: Anna Wojda, Jolanta Kupis, Renata Starula, Klaudia Juchnowicz-Kościelniak.

29 listopada 2009r.
Wśród uczestników Powiatowych Warsztatów Folklorystycznych, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Piotrkowiczkach byliśmy najmłodszą grupą. Wcielając się w rolę wróżbitek, przez moment ważyłyśmy losy starszych i młodszych uczestników folkloriady. To urocze spotkanie pokoleń miało jeden cel - uchronić od zapomnienia zwyczaje naszych dziadków i pradziadków, a uczestnicząc w warsztatach udowodniłyśmy, że tradycje ludowe nie są nam obce. W skład naszej grupy weszły : Ola Dzedzej, Patrycja Bielicka, Jola Kupis, Linda Nooitgedagt, Ada Wiech, Donata Wińska z klasy VI, oraz Kalina Bienias, Sara Nooitgedagt, Inga Aptazy z klasy IV. Opieki nad grupą podjęły się panie: Jolanta Kupis i Anna Wojda.

26 listopada 2009r.
Szkolne spotkanie podsumowujące zajęcia o charakterze profilaktycznym odbyły się przy udziale klas IV-VI. Spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, miało formę turnieju. Został on nieprzygotowany przez p. Beatę Wróblewską oraz p. Jolantę Kupis i nosił nazwę "Wiem wszystko". Zadania, którymi były: uzupełnianie tekstu, układanie haseł, drużynowe odpowiadanie na pytania i zagadki, odszyfrowywanie słów najlepiej wykonali, a tym samym zajęli I miejsce, uczniowie klasy VI. II miejsce zdobyli uczniowie klasy IV, a III - uczniowie klasy V.

24 listopada 2009 r.
To był nietypowy konkurs. Nie testy, nie odpowiedzi na pytania ale wcielenie się w rolę, przygotowanie rekwizytów podlegało ocenie podczas konkursu historycznego "beze mnie historia potoczyłaby się inaczej". Zanim jednak doszło do prezentacji, uczestnicy przedsięwzięcia musieli samodzielnie przygotować monologi zawierające informacje dotyczące postaci oraz czasów, w których żyli. Prezentacja tekstów, strojów i rekwizytów była kolejnym etapem konkursu. Jury w osobach p. Anna Wojda, p. Jolanta Kupis oraz, które były organizatorkami spotkania, oraz p. Elżbieta Kikut, biorąc pod uwagę efekt, jaki wywarli aktorzy-historycy prezentując swoje monodramy, wyłoniło laureatów. Zostali nimi: I miejsce-Jolanta Kupis z kl. VI (Kleopatra), II miejsce-Sara Nooitgedagt z kl. IV (Marcin Luter King), III miejsce-Donata Wińska z kl. VI (Królowa Bona). Wyróżnione zostały: Ada Wiech z kl. VI (Joanna d'Arc), Linda Nooitgedagt z kl. VI (Anna Jagiellonka). Pozostali uczestnicy konkursu wcielili się w: Carycę Katarzynę - Inga Aptazy kl. IV; Lecha Wałęsę - Michał Czyż kl. IV, Juliusza Cezara- Karolina Pęczek kl. IV, Krzysztofa Kolumba - Kamila Jańska kl. IV, Margaret Thatcher - Karolina Krawczyńska kl. IV, Stańczyka - Dominik /Tkacz kl. IV, Mikołaja Kopernika - Ola Dzedzej kl. VI, Emilię Plater - Patrycja Bielicka kl. VI, Marię Skłodowską Curie - Kasia Moczulska kl. VI.

30 października 2009 r.
Samorząd Uczniowski był sprawcą małego zamieszania. Chcąc uatrakcyjnić zwykły dzień szkolny, przedstawiciele SU zaproponowali zabawę w czarownice. Polegała ona na tym, że uczniowie przebrali się i w strojach odmiennych (niż zwykle) uczestniczyli w zajęciach szkolnych. Wprawdzie w polskiej tradycji ludowej temat "czarownic" nie jest popularny ale poznawanie zwyczajów i tradycji krajów obcojęzycznych stało się już normą, więc jeśli nawet nie wszystkim się podobało, to zabawa była świetna.

27 października 2009 r.
Dzisiaj dwanaścioro dzielnych pierwszaków zostało poddanych pierwszej poważnej próbie wiedzy i umiejętności. Stało się to podczas uroczystości "Pasowania na ucznia". Zanim jednak dzieci, każde z osobna, poczuły na swoim ramieniu miły ciężar wielkiego ołówka, którym pan Piotr Zaleski - dyrektor szkoły oficjalnie nadał miano ucznia, odbyła się prezentacja wierszy, piosenek i tańca. Jury złożone z rodziców i gości: panów - Stanisława Moika i Jakuba Bronowickiego - wójtów gminy Wisznia Mała, oklaskami zatwierdzili wysokie kwalifikacje pierwszoklasistów. Były brawa i były prezenty: od rodziców, starszych koleżanek i kolegów i oraz gości. Spotkanie, któremu towarzyszyły różne emocje od zdenerwowania i maksymalnego skupienia u zdających egzamin pierwszaków, do radości i łez wzruszenia rodziców, szybko dobiegło końca, a z sali wyszli już pełnoprawni uczniowie.

15 października 2009 r.
Niecodzienne rekwizyty pojawiły się dzisiaj w szkole. To kwiaty i laurki, które dla swoich nauczycieli oraz innych pracowników szkoły przygotowaliśmy z okazji Dnia KEN. Było też przedstawienie, którym, wcielając się w role nauczycieli, pracowników stacji benzynowej, policjanta wywołaliśmy uśmiech Bohaterów Dnia. T ę sympatyczną imprezę pomogły nam przygotować panie: Renata Starula pełniąca w tym roku funkcję opiekuna SU oraz Jolanta Kupis i Anna Wojda.

28 września 2009 r.
Pamięć o drobnych uroczystościach, do których należy dzisiejszy Dzień Chłopaka, sprawia, że szkoła nie jest jedynie miejscem zdobywania wiedzy lecz również źródłem radości i zabawy. Dziewczyny, nie bacząc na codzienne wybryki chłopców, uczciły Ich Święto symbolicznymi upominkami. Nieco inaczej niż wszystkie dziewczyny w szkole, swoich Panów uhonorowały szóstoklasistki. Wspólnie z wychowawczynią- panią Jolantą Kupis, przygotowały atrakcje w terenie. Spotkanie odbyło się w sobotę, 3 października 2009 r. na Myśliwskiej Polanie w mienickim lesie. Ognisko, konkursy sprawności, zabawy ruchowe wypełniły trzygodzinne spotkanie. Pogoda dopisała, bo jak na zamówienie świeciło słońce, które dodatkowo uświetniło spotkanie.

1 września 2009 r.
Dzisiejsza data to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego,ale też ważna dla wszystkich Polaków rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły się u stóp pomnika niepodległościowego w Piotrkowiczkach. Grupa teatralna z naszej szkoły, chcąc uświetnić obchody rocznicowe, zaprezentowała montaż taneczno - wokalny pt. "Mury" przygotowane pod kierunkiem pań: Jolanty Kupis i Anny Wojdy. W tańcu wystąpiły: Monika Idziak, Małgosia Idziak, Karolina Pęczek, Klaudia Pęczek, Jola Kupis, Donatka Wińska, Ola Dzedzej, Patrycja Bielicka, Karolina Zawadzka; śpiew - Kalina Bienias.

Wakacje 2009 r.
Nie wszyscy uczniowie mieli możliwość odpoczywania poza miejscem swojego zamieszkania. Ci, którzy spędzali wakacje w domu mogli wziąć udział w zajęciach organizowanych w szkole. Oferta była bogata - od zajęć plastycznych, poprzez zabawy ruchowe, do zajęć teatralnych i muzycznych. Te ostatnie prowadzone przez panie: Annę Wojdę i Jolantę Kupis zakończyły się przygotowaniem pokazu tanecznego pt. "Żywioły", który miał być zaprezentowany 18 lipca 2009 r. podczas "Pikniku pod Wiszniakiem". Niestety, pogoda, która w lipcu tego roku, była wyjątkowo kapryśna, uniemożliwiła nie tylko pokaz tańca ale również przeprowadzenie pikniku. Jednak "co się odwlecze, to nie uciecze", dlatego "Żywioły", już przy słonecznej pogodzie, zostały zaprezentowane 29. sierpnia, podczas Gminnych Dożynek. W tańcu wystąpiły: Karolina Zawadzka, Kalina Bienias, Weronika Wojda, Monika Idziak, Agata Kasprzyk, Patrycja Bielicka, Jola Kupis, Ania Wojda, Donata Wińska, Karolina Pęczek, Klaudia Pęczek, Ola Dzedzej, Małgosia Idziak.
Z życia szkoły
Tygodniowy rozkład pracy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Osiągnięcia
Kronika szkolna
Archiwum
Rok szkolny 2009 - 2010
Rok szkolny 2008 - 2009

<<<-- Powrót na stronę główną
Autor: Wojciech Szemiel
2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone
@-mail